Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanmakta olan İklim Değişikliği Eylem Planı çalışmaları kapsamında “Balıkesir Yerel İklim Değişikliği Eylem Planı Çalıştayı” gerçekleştirilecek.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde, 9 Mart Salı günü saat 10.30 ile 17.00 saatleri arasında çevrimiçi yapılacak olan çalıştayda “Küresel İklim Değişikliği ve Kentler”, “İklim Değişirken Endüstri Gelişir mi”, “İklim Değişikliğinde Sağlık Sektörünün Uyumu”, “İklim Değişikliği – Hava Kirliliği”, “İklim Değişikliği Senaryoları Altında Sulama Barajlarının Sürdürülebilirliğinin İrdelenmesi” gibi konu başlıkları uzmanları tarafından ele alınacak.

Dr.Burcu Güngör Cabbar (BAÜN) moderatörlüğünde yapılacak çalıştayın konuşmacıları; Prof.Dr.Emine Didem Evci Kiraz (ADU), Prof.Dr.Filiz Karaosmanoğlu (İTÜ ve SÜT-D), Prof.Dr.Mikdat Kadıoğlu (İTÜ), Doç.Dr.Umut Okkan (BAÜN), Dr.Atilla Mutlu (BAÜN) olacak.

Balıkesir Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, İstanbul Teknik Üniversitesi, Balıkesir Kent Konseyi, Balıkesir Üniversitesi, UCLG-MEWA’nın da paydaş olarak yer aldığı çalıştay, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin YouTube hesabından takip edilebilecek. Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın da açılış konuşması yapacağı çalıştaya katılım için başvurular ise http://basvuru.balikesir.bel.tr adresinden yapılacak.

Haberin Bağlantısı: